Eşsiz Klasik Gereçk Özel Patchwork Halı 162×233 cm 4053

Eşsiz Klasik Gereçk Özel Patchwork Halı 162×233 cm 4053

7171

& Ücretsiz kargo
Guaranteed Safe Checkout
Stok kodu: 4053 Kategoriler:

Özel renk ve ebatta üretim yapılabilir.

Detaylı bilgi ve sipariş için : 0(537) 408 9138

 

Patchwork halılar, el dokuma halıların bir araya getirilmesi ile oluşturulduğundan dolayı halıyı oluşturan parçaların desenlerinde ve renk tonlarında farklılık olabilir.

 

İplik Cinsi:  Yün İplik

Hav Yüksekliği: 12mm

Dokuma: El Dokuma

Arka Kaplama: Pamuk – Laminasyon Pres

Temizlik:  Halıyı elektrik süpürgesi ile süpürünüz ve silkeleyiniz.  Leke çıkarmak için kimyasal içermeyen naturel sabun veya halı şampuanı kullanabilirsiniz.

Ek Bilgi: El dokuma halılar benzersiz olduğundan dolayı parçaların hepsi tek ve eşsizdir bu sebepten dokuma sıklığı ve ürün parçalarında motif farklılığı olabilir.

 

 

Geleneksel El Dokuma Anadolu Halısı

Halı Anadolu’da 1980lerden önce dokunmuş tamamen el dokuma bir halıdır. Yün ve pamuktan yapılmıştır. Ayrıca modern vintage tarzında kenarları düzeltilmiş, traşlanmış

Halı dokunurken hiç bir aşamada makine kullanılmamıştır. Genişlik olarak her 8cm’ye 22 ilmek, uzunluk olarakda her 8cm’ye 28 ilmek düşmektedir. Ortalama 4 ila 6 ay arasında dokuma işlemi gerçekleşmiştir. Dahası atkı örmeciliği denilen bir teknik ile kenar süslemeleri, yan halka örmeciliği ile bölgeden bölgeye değişen farklı teknikler kullanılmıştır.

Bu tür halılar el ile dokunduğundan dolayı aynısını bulmak imkansızdır ancak renk ve desen olarak benzeri bulunabilir. Bundan dolayı bu halı eşsizdir.

Halı’nın Kondisyonu

Halı son derece özenle kullanılmış ve iyi korunmuştur. Ürünün seçiminden sonra tekrar kullanıma girmesi için traşlanmış ve temizlenmiştir. Ayrıca halı tamamen natureldir yani onarım, tekrar şekillendirme yada renklendirilme yapılmamıştır. Yaklaşık olarak 40 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen modern bir görünüme sahiptir.

Shopping Cart
Eşsiz Klasik Gereçk Özel Patchwork Halı 162×233 cm 4053
7171
Scroll to Top