El Dokuma Eskitme Halılar

Sempati Halı

Eskitme Halılar | Vintage & patchwork ​

Özel Ürünlerimiz

Yeni Stoklarımızda

Vintage ürünlerimiz

Patchwork ürünlerimiz​

PATCHWORK PUF

Eskitme Vintage & patchwork ​Halılar

Vintage Halı Modelleri & Eskitme Halı Fiyatları

El dokuma Vintage halılar, tekil olup her üründen bir adet bulunmaktadır.Aşağıdaki kategorilerden uygun ebadı seçtikten sonra renk ve desen göre filtreleyebilirsiniz.

El Dokuma Kilim Patchwork Puf

Modern EL ÖRGÜSÜ PATCHWORK PUF 05 birbirinden şık Puf ve en güzel mobilya modelleri kampanyalı fiyatlarla Sempati Halıde

Patchwork Halı Fiyatları ve Modelleri

Yalnızca renkli bir dünya oluşturmak için değil aynı zamanda desenlerin de bir bütünlük oluşturduğu patchowork halılar, evlerde şıklığın sembolü olarak kullanılabilir.

Patchwork Halı Nedir?

Patchwork halı, küçük parçalar halı tasarımının birleştirilmesiyle oluşan bir halı türüdür. Bu tasarım ve görüntü geçmiş dönemlerde sıklıkla kullanılmıştır ancak şimdi dokuma tezgahlarında sadece model oluşturularak elde edilir. Bu tür halılar, çeşitli tarzlarda ve renklerde yapılabilir ve özellikle vintage ve antika tarzları sevenler tarafından sevilir.

HAKKIMIZDA

Biz kimiz ?

Firmamız 2005 yılında iş hayatına başlamıştır ve o tarihten beri Vintage, Patchwork ve Isparta halı toptan ve parekende üreticisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Vintage & Patchwork Halılar Sempati Halı

Geleneksel El Dokuma Anadolu Motif Halılar ve Yastıklar. Dilediğiniz renk ve ebatta toptan ve perakende üretim yapılabilir. Dünyanın her yerine gönderim yapılır.

El Dokuma Vintage Eskitme Halılar

El dokuma halılar, Türk el yapımı halılar arasında öne çıkan bir tür olup, doğal pamuk veya ipekten elle dokunularak üretilir. 1990’lı yıllarda Türkiye’de üretilen bu halı türü, Arap dünyasında yaygın olarak kullanılmaktadır. El dokuma halılar, desen ve renk çeşitliliği ile öne çıkar.
 Sabunlu su ile yıkanarak yenilenebilir ve evlerde, ofislerde, restoranlarda ve diğer alanlarda kullanılabilir. Üretimindeki el emeği nedeniyle, fiyatları nispeten yüksek olabilir ve dünya pazarında uzmanlaşmış tüccarlar aracılığıyla satılmaktadır.
Türk el yapımı halıların satışa sunulduğu sergiler ve ticari mağazalarda bulunabilir.

El Dokuma Eskitme Patchwork Halılar​

Anadolu’dan toplanan nadide el dokuma halılar, bitkisel boyalarla renklendirilerek hazırlanır.
Bu halılar, vintage parçaların yeni kumaşlarla birleştirilmesiyle üretilir. Çeşitli tarzlarda kumaşlar en özel tasarımlarla dokunur ve nadide halı modelleri ortaya çıkar.
Renk kontrastı yarattığı şıklık, birçok kullanıcının ilgisini çeker. Patchwork kilimler, kullanılacağı odaya şıklık ve hareketlilik katar.
Antika mobilyalara sahip bir oturma odasında ya da modern bir yatak odasında kullanılabilir.
Eşsiz patchwork halı kaplama modelleri ile evinizin her odasında görenlerin nefesini kesecek güzel ve zarif bir atmosfer yaratabilirsiniz.
Bulunduğu ortama ruh katan eşsiz el dokuma kilim desenleri ile evinizin dekorunu tamamlayabilirsiniz.
Patchwork kilimler, eskiyi sevenler için antika desenli patchwork modelleri ile nostaljik bir hava yaratır.
sempatihali.com’da, vintage tutkunlarının ev dekorunu tamamlayan eşsiz el dokuma patchwork kilim modellerinin yanı sıra, eşsiz deri kilimlerden yapılan patchwork modelleri de bulunabilir.

El Dokuma Eskitme Patchwork Puf

%100 el yapımı patchwork puflar, renkleri ve tasarımları ile benzersiz bir görünüme sahiptir.
Anadolu’nun farklı yörelerinden toplanan 60’lı ve 70’li yıllara ait halılar, toz dolaplarında bekletilerek ardından yıkanır.
Yıkandıktan sonra halılar, halının çözgüsünde kullanılan pamuk ipliğinden dolayı eskitme bir görünüm alır.
Halıların bir kısmı güneşte soldurulur ve bazıları popüler renklerde tekrar boyanır.
Sonra kesilen bu halılar, el dikişiyle farklı dizilimlerde birleştirilerek ortaya çıkan patchwork puf modelleri elde edilir.
Bu orjinal puflar, işin ehli olan el halısı yıkamacıları tarafından yıkanmalıdır. Aksi halde el dikişleri zarar görebilir.
Günlük temizliği normal halılar gibi süpürülerek yapılabilir.

Shopping Cart
Scroll to Top